Начальник обласної військової адміністрації В'ячеслав Негода долучився до засідання Ради безбар’єрності під головуванням Віцепремʼєр-міністра з відновлення – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби за участі Першої леді України Олени Зеленської.
Обговорено позитивні кейси щодо реалізації державної політики безбар'єрності у 2023-2024 роках, визначено основні завдання та напрямки роботи у 2025 році, в тому числі щодо реалізації нових флагманських проєктів
за напрямами Стратегії безбар’єрності.
- Урядом уже затверджено План заходів на 2025–2026 роки з реалізації Стратегії безбар’єрності, де враховано досвід минулих років та нові виклики, - наголосила Перша леді України Олена Зеленська під час засідання Національної Ради безбар’єрності. – Це зобов'язання і вектор розвитку безбар'єрності для органів влади на всіх рівнях. Йдеться про доступ до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливість вільно пересуватися у просторі, соціалізуватися та залучатися в життя громади. Політика безбар’єрності має стати наскрізною та включатися до всіх довгострокових рішень і програм на національному та місцевому рівні. І найголовніше - українці мають побачити і відчути результати роботи територіальних громад, регіонів, держави, бізнесу.
Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба підкреслив, що безбар’єрність повинна охоплювати всі сфери суспільного життя, навіть під час війни.
- Безбар’єрність – це не лише про зручність, а про справедливість, взаємоповагу та державну свідомість. Вона має бути основою нашого суспільного договору, це те, що має обʼєднати громади, всі гілки влади, бізнес, міжнародних партнерів. Безбар’єрність має стати нашою філософією, – зазначив Віцепрем’єр-міністр.
Заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита зазначив, що завдяки саме лідерству Першої леді України сьогодні політика безбар’єрності — це не лише державна політика , а й частина культури українців, спрямована на створення безбарʼєрності в Україні.
- Важливо бути об’єднаними в реалізації цього задуму, адже, під час війни, велика кількість людей постраждали і мають певні обмеження в пересуванні. Саме тому сьогодні необхідно реалізувати політику безбар’єрності на всіх рівнях, — наголосив Віктор Микита.
Окрему увагу зосередили на зміцненні зв’язків між громадами та регіональною владою для ефективної реалізації проєктів із безбар’єрності.
Віцепрем’єр-міністр України - Міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба презентував флагманський проєкт «Рух без бар’єрів». Його маршрути в громадах будуть організовані так, щоб забезпечити максимальну доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
За результатами наради учасники визначили ключові напрямки роботи задля забезпечення подальшої ефективної реалізації політики безбар’єрності в Україні.
Значну увагу буде зосереджено на проведенні якісної комунікаційної кампанії.