Начальник Тернопільської обласної військової адміністрації В'ячеслав Негода провів нараду з головами громад, під час якої обговорили кілька важливих питань для регіону. Учасники зустрічі зосередили увагу на неузгодженостях у сфері управління відходами, реалізації освітнього проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги", а також підбили підсумки моніторингу щодо оприлюднення інформації про терміни проведення сесій місцевими радами.
Як зазначив виконувач обов'язків начальника управління екології та природних ресурсів ОВА Ігор П’ятківський, в області налічується 115 паспортизованих сміттєзвалищ, із яких 33 - комунальні. На сьогодні лише 15 громад організували регулярне централізоване вивезення сміття, що становить проблему для регіону. Управління підготувало проєкт дорожньої карти для сільських, селищних та міських рад щодо упорядкування наявних на їхніх територіях сміттєзвалищ. В'ячеслав Негода наголосив, що органи місцевого самоврядування повинні посилити контроль і вжити заходів з недопущення стихійних сміттєзвалищ. Для цього вони мають достатньо повноважень і можуть застосовувати різні форми контролю, а також проводити роз’яснювальну роботу з жителями громад.
Водночас обласна адміністрація спільно з РДА та громадами розроблять відповідну Програму і плани заходів щодо впорядкування/ліквідації сміттєзвалищ у кожній громаді. Ще одним важливим питанням стала реалізація освітнього проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги".
Минулого року в змаганнях взяли участь 1204 команди з усієї області. Цьогоріч з'явилися нові види спорту, такі як регбі-5 і гандбол, а також розширилися вікові категорії для учасників. Громади своєю чергою мають звертати особливу увагу на активності шкіл у проєкті, а також забезпечити учнів необхідним спортивним інвентарем. Проєкт закінчиться у червні 2025 року, а за результатами змагань планується сформувати рейтинг активності громад, що мотивуватиме місцеві органи самоврядування активно долучатися до програми.
Також учасники зустрічі обговорили заходи з моніторингу засідань місцевих рад. У вересні всі 38 рад, які проводили сесії, вчасно подали інформацію про скликання, а це, нагадаємо, не пізніше, як за 10 днів до початку сесії. З першого жовтня, ті органи місцевого самоврядування, які не будуть виконувати дану норму, нестимуть відповідальність згідно із законодавством.