Відбувся круглий стіл на тему: «Презентація програми СЕТА: впровадження науково обґрунтованих підходів допомоги ветеранам АТО/ООС та членам їхніх родин в місцевих громадах»
опубліковано 16 вересня 2021 року о 13:04

Сьогодні, 16 вересня, в Тернопільській ОДА відбувся круглий стіл на тему: «Презентація програми СЕТА: впровадження науково обґрунтованих підходів допомоги ветеранам АТО/ООС та членам їхніх родин в місцевих громадах».

Під час круглого столу відбулася презентація програми СЕТА, як ефективного підходу до вирішення соціальних і психологічних проблем ветеранів згідно з найкращими світовими стандартами. Учасники обговорили досвід впровадження програми в Україні та визначили перспективи подальшої інтеграції та впровадження в регіоні, зважаючи на нагальні потреби громади. Заступник голови ОДА Ігор Гайдук розповів про можливі методи впровадження програми у Тернопільській області. Разом з ГО «Слова допомагають», Центром психічного здоров'я та психосоціального супроводу НаУКМА, в рамках реалізації проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реалізація підходів CETA та CSS при наданні психосоціальних послуг в Україні», визначили подальші шляхи співпраці.

«Під час досліджень, які проводилися в Україні серед ветеранів та членів їхніх родин, програма СЕТА показала дієвість в роботі з наслідками психотравмувальних подій. Нам необхідно надати всю максимально необхідну допомогу людям, які потребують підтримки. Сподіваюся, що ми вміло запозичимо досвід колег із США та гідно допомагатимемо нашим ветеранам», - розповів Ігор Гайдук.

В Україні налічується понад 400 000 учасників АТО/ООС і ще більше членів їхніх родин. Це активні члени громад, які потребують уваги суспільства до своїх потреб, зокрема у психологічній підтримці. «Наша програма підтримки ветеранів була повністю розвинута з ветеранами США. Зараз це повністю готова модель, яку ми маємо намір впровадити і на Тернопільщині. Сподіваюся, що наша подальша співпраця буде плідною і продуктивною», - зазначила керівниця програми CETA в Україні Університету Гопкінса Тара Рассел.

Програма CETA впроваджується із 2015 року силами ГО «Слова допомагають» і Центром психічного здоров’я НаУКМА у співпраці з Університетом Джонса Гопкінса (JHU).

У 2016-2019 рр. фахівці провели дослідження індивідуальної психологічної допомоги CETA. Метою дослідження було вивчити вплив короткої (5 сесій) і стандартної (8-12 сесій) програми СЕТА на рівень симптомів депресії, посттравматичного стресу, тривоги й функціонування у порівнянні з контрольною групою. Обидві версії СЕТА знизили серед учасників програми рівень симптомів депресії, посттравматичного стресу і тривоги на 50% і підвищили рівень їх функціонування на 25% у порівнянні з контрольною групою. Отримані результати вказують на доцільність подальшого впровадження програми на національному рівні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux