Випадків захворювання на штам “Омікрон” в Україні не виявлено – Ігор Кузін
опубліковано 09 грудня 2021 року о 10:04

Станом на 9 грудня в Україні не виявлено жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус штаму “Омікрон”. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час ранкового брифінгу.

“Станом на 9 грудня в Україні випадків захворювання на вказаний штам не виявлено. Водночас, наголошую, що українські лабораторії використовують ПЛР-системи, чутливість яких не має бути знижена до виявлення коронавірусної хвороби навіть через нові штами. Зокрема, й до “Омікрону”, – сказав Ігор Кузін.

Наразі всі зразки, які свідчать про нетиповий перебіг коронавірусу, зокрема у тих людей, які повернулися з-за кордону або проживають у районах, де спостерігається значний сплеск захворюваності, підлягають обов’язковому ретельнішому дослідженню – секвенуванню. Це дозволяє безпосередньо виявляти нові штами. 

На сьогодні всі досліджені зразки свідчать лише про поширення  “Дельта-штаму”. Тому головний санлікар закликав не поширювати недостовірну та маніпулятивну інформацію щодо штаму “Омікрон”. 

“Кожне повідомлення про те, що вакцина неефективна проти нового штаму забирає шанс на життя у тих, хто досі не захистився від COVID-19. Поява “Омікрону” лише свідчить: вакцинація – необхідна. Адже нові мутації з’являються там, де низькі охоплення щепленнями”, – сказав він. 

Також під час брифінгу заступник міністра нагадав про те, що сьогодні почав діяти наказ Міністерства охорони здоров’я щодо розширення переліку професій, для яких обов’язкова вакцинація проти COVID-19. До переліку додали соцпрацівників, співробітників державних підприємств та співробітників стратегічно важливих підприємств, зокрема, йдеться про Укрзалізницю та Укрпошту. У разі відсутності принаймні одного щеплення проти COVID-19 вказані працівники мають бути відсторонені від роботи. 

Ігор Кузін також окремо зупинився на темі фейкових COVID-документів. Правоохоронці регулярно повідомляють про викриття зловмисників, які виготовляють документи про щеплення. Лише вчора на Донеччині викрили дві таких групи. 

“Прикро констатувати, але йдеться також про причетність медичних працівників. Нагадую, що Міністерство ініціює відсторонення керівників тих медичних закладів, співробітники яких були залучені до продажу COVID-документів. А всім, хто придбав фальшиві документи, хочу сказати, що вони купують не довідку, а ризик госпіталізації чи смерті внаслідок коронавірусу. Захистіть своє життя – прийдіть до пункту щеплення та отримайте вакцину”, – резюмував заступник міністра охорони здоров'я.

Довідка:

За час кампанії з вакцинації зробили понад 26 млн щеплень проти COVID-19. 45% дорослих українців отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Волинська, Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська області – антилідери з вакцинації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux