«Кращі інклюзивні практики України - 2023»
По всій Україні громадські організації, батьківські спільноти, танцювальні та театральні студії, музичні колективи, спортивні клуби, фотографи й просто небайдужі люди проводять інклюзивні заходи, створюють інклюзивні команди та реалізують інклюзивні проєкти. Це дуже цікаві та корисні практики, але, на жаль, про них мало кому відомо. Інформування громади про такі практики та обмін досвідом – це важливі шляхи вирішення проблеми створення інклюзивного суспільства.
1. Загальні положення
1.1. Конкурс «Кращі інклюзивні практики України - 2023» (далі Конкурс) є соціокультурним заходом, який спрямований на популяризацію досягнень у сфері соціальної інклюзії, досвіду подолання соціального відчуження, а також ініціацію соціальних майданчиків для обміну досвідом, можливостей для просування нових ідей, сучасних тенденцій в області розвитку інклюзивних практик України.
1.2. Конкурс проводить громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації.
1.3. Склад журі формується з громадян, які мають відношення до культури, спорту, мистецтва, фотографії, театру тощо.
1.4. Дата проведення Конкурсу: квітень – червень 2023 року. 1.5. Місце проведення Конкурсу: Україна.
2. Порядок проведення Конкурсу
2.1. Реєстрація конкурсних заявок
2.2. Розміщення інформації про учасників на сторінці в Facebook https://www.facebook.com/Ukraine.bez.kordoniv/
2.3. Оцінювання конкурсних заявок та визначення фіналістів проводиться за критеріями: - актуальність (вирішення конкретної суспільної проблеми); - якісні (принципові) зміни, які відбулися внаслідок реалізації проєкту; - довготривалість результатів.
2.4. Визначення переможців Конкурсу.
3. Підсумки Конкурсу
3.1. Для підведення підсумків і прийняття рішень про визначення фіналістів та переможців створюється журі.
3.2. Заявки оцінюються за 5-бальною системою, із занесенням балів до оціночного листа. Після виставлення оцінок виводиться середній бал. При рішенні спірних питань Голова журі має право на один додатковий бал по кожній номінації окремо. Підсумки Конкурсу та нагородження проводяться по кожній номінації окремо.
3.3. При подачі конкурсної заявки, її автори повинні відобразити в ній інформацію про інклюзивну практику, на підставі якої експерти проведуть оцінювання: - актуальність (вирішення конкретної суспільної проблеми); - якісні (принципові) зміни, які відбулися внаслідок реалізації проєкту; - довго тривалість результатів.
3.4. Переможці нагороджуються дипломами, спеціальними призами та цінними подарунками від організаторів, меценатів та спонсорів Конкурсу. Рішення журі є остаточним та оскарженню не підлягає.
4. Порядок відбору учасників
4.1. Збір заявок: квітень – травень 2023 р.
4.2. Заповнити заявку за посиланням: https://forms.gle/v26QqjN22MLfrzUw9 4.3. Надіслати фото-, відеоматеріали про практику на електронну адресу: inclusivebestpractices@gmail.com до 31 травня 2023 року.
5. Умови участі у Конкурсу
5.1. Участь у Конкурсі можлива для юридичних або приватних осіб, авторів проектів та волонтерів, закладів, установ та неурядових організацій, суб’єктів підприємництва тощо, які реалізували або реалізують інклюзивні проекти та акції на території України.
5.2. Учасники дають згоду на публікацію представленої практики.
5.3. Участь у Конкурсі безкоштовна.
5.4. Всі практики будуть опубліковані у Фейсбук на сторінці «Кращі інклюзивні практики України - 2023».
6. Особливі умови
6.1. Розміщення особистих даних учасників, включаючи фото- та відеоматеріали, здійснюються на майданчиках партнерів на розгляд організаторів Конкурсу.
6.2. Організатори Конкурсу залишають за собою право змінювати Положення Конкурсу.