Міністерство оборони України пришвидшить формування 25 бригад Сил територіальної оборони. Розгортання системи тероборони відбуватиметься у три етапи, а її резерв пройде інтенсивну підготовку
Як формується тероборона в Україні та, як вона працюватиме
У кожному регіоні сформують 25 бригад, які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один на район). Постійна чисельність сил тероборони у мирний час становитиме 10 000 військовослужбовців. Під час особливого періоду в підрозділах буде 130 тисяч осіб, які сформують у відповідний резерв.
За інформацією з Міністерства оборони України, розгортатимуть систему тероборони у три етапи:
Визначено місця дислокації підрозділів ТрО по всій Україні. У прикордонних регіонах станом на початок лютого бригади ТрО укомплектовані понад 70% та набули спроможності мирного часу. Темпи розгортання військового компоненту ТрО пришвидшуються.
Також найближчим часом в Україні оборонне відомство організує навчання керівників органів місцевої влади і самоврядування.
27 січня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства щодо національного спротиву та дозволила добровольчим формуванням тергромад використовувати, крім мисливської, ще й табельну стрілецьку зброю, повідомило Укрінформ.
«Члени добровольчих формувань територіальних громад мають право застосовувати під час виконання завдань територіальної оборони особисту мисливську зброю, стрілецьку зброю, інші види озброєння та боєприпаси до них у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України», — йдеться у тексті поправок.
Територіальна оборона в Україні: що варто знати
Територіальна оборона (ТрО) — система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії військовим загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.
З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву», за яким організовувати та виконувати завдання територіальної оборони мають спеціальні Сили територіальної оборони ЗСУ.
Щоб увійти до складу територіальної оборони, варто звертатися до центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), до яких людина приписана. Для вступу до лав тероборони потрібно підготувати такі документи:
Перед укладанням контракту на службу у резерві тероборони кандидати мають пройти медичне обстеження. Особи віком від 40 років повинні пройти військоволікарську комісію, адже участь у резерві передбачає інтенсивну підготовку. Після медичної комісії людині мають надати висновок, чи можна її брати у війська тероборони.
Які переваги служби в теробороні
Основна перевага – служба поруч із домом. Військові служитимуть на своїй території та захищатимуть свою малу Батьківщину та родину.
Усі військовослужбовці гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розпису. · Військові забезпечуватимуться безоплатною кваліфікованою медичною допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
Усім військовослужбовцям зберігатиметься місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Крім того, на час дії особливого періоду в разі призову на військову службу виплата пенсії для армійців, які її отримували, не припиняється, а після звільнення зі служби - підлягає обов’язковому перерахунку. Соціальний і правовий захист військовослужбовців, які беруть участь у заходах підготовки та виконанні завдань територіальної оборони, здійснюється згідно із Законом України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.
Вступайте до Сил територіальної оборони України, не дайте сподіванням агресора жодного шансу!