Євроінтеграція на практиці: результати та плани Тернопільщини
опубліковано 09 травня 2025 року о 16:11

У рамках відзначення Дня Європи в Тернопільській області відбулося засідання круглого столу «Євроінтеграція в дії: на шляху до Європи», участь у якому взяв заступник начальника обласної військової адміністрації Павло Журба. Захід став платформою для глибокого аналізу досягнень та окреслення подальших завдань у сфері міжнародного співробітництва області. 

Участь у круглому столі також взяли представники органів влади, дипломатичного корпусу, правничої спільноти, науковці, експерти та представники громадянського суспільства. Серед них — радниця Віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Міністерки юстиції України, Вікторія Лобунь, яка окреслила поточний стан євроінтеграційного поступу держави та його виклики. Почесний консул Угорщини у м. Тернопіль Тетяна Чубак і Почесний консул Литовської Республіки Ярослав Візняк поділилися перспективами подальшого зміцнення міждержавного партнерства. Активне обговорення викликали виступи представниці Коаліції РПР Вікторії Дідач, науковців Людмили Саванець і Юлії Войтишни, а також юристки Нацполіції Анастасії Рівної, які підкреслили ключові аспекти юридичної гармонізації, освітньої інтеграції та міжнародного правового співробітництва у сфері безпеки.

У своєму виступі Павло Журба представив детальний звіт про динаміку розвитку міжнародної співпраці Тернопільщини в контексті євроінтеграційних процесів. Зокрема, він зазначив, що впродовж 2024–2025 років вдалося укласти 100 міжнародних угод з європейськими партнерами. Активну участь у розвитку міжмуніципального партнерства беруть 29 громад області. Відчутне розширення партнерської мережі зафіксовано у Чорткові (9 угод), Копичинцях (7), Тернополі (7) та Озерній (4), а також у низці менших громад, які нещодавно започаткували співпрацю з муніципалітетами з Польщі, Франції, Італії, Німеччини, Бельгії та Швеції.

Особливу увагу приділено участі області в Програмі Interreg NEXT Польща — Україна 2021–2027, в межах якої реалізується 10 спільних проєктів на суму 8 млн євро. Вони спрямовані на охорону здоров’я, екологічну безпеку, збереження біорізноманіття, управління водними ресурсами. Готуються до запуску ще масштабні інфраструктурні ініціативи — зокрема, капітальний ремонт мосту у Теребовлі у співпраці з Мазовецьким воєводством Польщі.

Також ведеться активна співпраця з міжнародними фондами та організаціями: GIZ, UNDP, NEFCO, Relief International, PolishAid, зокрема у сферах енергоефективності, управління відходами, розвитку сталих муніципалітетів. Тернопільська область бере участь у швейцарсько-українському проєкті UCORD, ініціативах U-LEAD з Європою та ПРООН/SIDA з підтримки сталого та інклюзивного розвитку.

Під час круглого столу Павло Журба також представив результати роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, який діє на базі ОВА. За 2024–2025 рр. Тернопільщину відвідали 17 офіційних делегацій з країн ЄС, серед яких міністри, посли, почесні консули та представники міжнародних програм.

У рамках гуманітарного виміру євроінтеграції реалізовано 4 міжнародні проєкти з відпочинку дітей військовослужбовців, загиблих героїв та ВПО у Литві, Латвії, Польщі, Словаччині. Ця практика триватиме і в 2025 році.

Окремим напрямом стало представлення вебресурсу “Амбасадори Тернопільщини”, покликаного просувати позитивний імідж регіону за кордоном за участі діаспори, відомих особистостей і громадських діячів.

— Євроінтеграція — це не лише політичний вектор, це цінності, що об’єднують нас довкола спільної мети. Це робота над грантовими ініціативами, це розвиток партнерських зв’язків, це щоденна праця заради майбутнього. І ми, українці, як ніхто розуміємо: саме Україна сьогодні боронить Європу. Україна — це свобода, демократія, повага до людської гідності та верховенство права. І ми маємо не лише право, а й обов’язок бути частиною європейської спільноти, — наголосив заступник начальника обласної військової адміністрації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux