Забезпечення в умовах децентралізації верховенства права – одне з головних завдань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода в ефірі Українського радіо під час обговорення законодавчого запровадження нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування.
Очільник області наголосив, що реформа місцевого самоврядування охоплює всю систему територіальної
організації влади, а не лише місцеве самоврядування на рівні громад.
- 11 років тому Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Цей документ дав старт якісним перетворенням в селах, селищах, містах, - зазначив у В’ячеслав Негода. – Тому важливо завершити реформу всієї системи територіальної організації влади, а не лише місцевого самоврядування на рівні громад.
За словами начальника обласної військової адміністрації, повноваження та відповідальність мають бути законодавчо виписані для органів місцевого самоврядування та інших територіальних органів виконавчої влади. Необхідне впорядкування та чітке розмежування повноважень між центральним, регіональним та місцевим рівнями влади.
- Необхідно впорядкувати й максимально розмежувати функції між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, - наголосив В’ячеслав Негода. – Нагляд – не панацея. Повноважень в обласних та районних військових адміністрацій і зараз більш ніж достатньо. Забезпечення в умовах децентралізації верховенства права – одне з головних завдань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
В’ячеслав Негода розповів про реалізацію пілотного проєкту щодо удосконалення моніторингу рішень ОМС області, над яким працює Тернопільська обласна військова адміністрація спільно з Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».
- Уже в перший місяць конструктивної взаємодії ОВА з громадами ми зуміли досягти з майже 50% до 100% законності розпоряджень голів громад про скликання сесій. Ми провели реорганізацію в структурі ОВА і РВА та працюємо над створенням підрозділів, які будуть забезпечувати моніторинг та оцінку рішень на предмет із законності. - наголосив начальник обласної військової адміністрації. - Ми маємо працювати як партнери. Виконання територіальними громадами законодавства – безапеляційна умова!
Одинадцять років тому Україна зробила історичний вибір, розпочавши реформу адміністративно-територіального устрою, місцевого самоврядування та територіальної організації влади за принципом децентралізації владних повноважень.
Завершення формування ефективної системи територіальної організації влади на основі принципів багаторівневого демократичного врядування – це шлях до посилення місцевого самоврядування, підвищення якості державного управління та впровадження європейських стандартів, яких прагне українське суспільство.