Як ветерану з Тернопільщини отримати грант на власну справу?
З квітня минулого року діє програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», яка реалізується службою зайнятості в рамках урядового проєкту «єРобота». Ця програма спрямована на розбудову ветеранського бізнесу в Україні та створення нових робочих місць. Отримати грант можуть громадяни України з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя. На реалізацію бізнес-ідеї в межах проєкту можна отримати до 1 млн гривень. Розмір гранту залежить від кількості створених робочих місць:
Працевлаштувати робітників необхідно не менш ніж на два роки в рамках 3- річного строку реалізації проєкту.
Важливо: Гранти у розмірі до 500 тис. гривень включно фінансуються за рахунок коштів грантової програми. Гранти від 500 тис. до 1 млн. гривень надаються за умови співфінансування у співвідношенні 70/30. Отримувач гранту вкладає у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. За умови співфінансування, заявник спочатку переказує усю суму коштів своєї частки співфінансування, а потім на рахунок надходить визначена сума гранту.
Грантові кошти можна витратити на:
Як податися на грант та отримати кошти?
Якщо у ветерана або його подружжя недостатньо знань щодо планування та розвитку бізнесу, за консультацією можна звернутися до найближчого центру зайнятості, а також до партнерів служби зайнятості за цим проєктом. Фахівці служби безоплатно нададуть консультацію або ж скерують на навчання на платній основі. Отримати інформацію щодо можливості та вартості навчання можна на нашому сайті у рубриці «Навчання».
Щоб податися на ветеранський грант, необхідно скласти бізнес-план і подати заяву через портал Дія.
Потім уповноважений банк перевіряє відомості про заявника та його ділову репутацію, а регіональний центр зайнятості аналізує наданий бізнес-план та проводить співбесіду із заявником, яка здійснюється онлайн через платформу Zoom.
Подані заява та бізнес-план не можуть бути виправлені. Можливе одноразове доопрацювання бізнес-плану. Заява, що подається членом сім’ї ветерана, має бути погоджена з дружиною або чоловіком отримувача.
Повідомлення про прийняте рішення Державного центру зайнятості надійде до особистого кабінету учасника програми.
За умови отримання позитивного рішення, людині необхідно протягом 20 робочих днів звернутися до Ощадбанку, укласти договір про надання гранту та відкрити рахунок для зарахування коштів. Попередньо у цей же термін фізичній особі потрібно зареєструватися як ФОП або створити юридичну особу.
Використати кошти гранту за цільовим призначенням, визначеним договором та бізнес-планом, створити нові робочі місця необхідно протягом 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок.
Максимальний період реалізації бізнес-проєкту за наданим грантом складає 3 роки. Більше інформації про можливості отримання гранту – на сайті Державної служби зайнятості в рубриці «Поширені питання та поради».
Консультації у Тернопільському обласному центрі зайнятості - за тел. 0635765756, (0352) 405851.
Завдяки грантам на Тернопільщині втілюються більше 500 бізнес-проєктів, які матимуть 1,2 тис. нових робочих місць
Державна служба зайнятості супроводжує реалізацію урядового проєкту єРобота за напрямками "Власна справа" і "Грант для ветеранів та їх подружжя" на створення або розвиток власного бізнесу. Основна вимога їх надання – створення нових робочих місць.
"Власна справа"
За програмою єРобота «Власна справа» (50-250 тис. грн) на Тернопільщині вже цьогоріч прийнято 25 позитивних рішень щодо реалізації бізнес-планів у сферах торгівлі, обробки деревини, стоматології, подології, грумінгу, медицини, пошиття весільних суконь і дизайнерських сумок, виготовлення напівфабрикатів і сушених морепродуктів та ін. Заплановано створити 49 робочих місць.
Загалом, від липня 2022 року у регіоні реалізовуються 500 проєктів учасників цієї програми. Серед переможців грантової програми є переселенці та релоковані підприємства. Загальна сума грантової допомоги - понад 120 млн грн.
Це також бізнеси з виготовлення меблів, виробів з дерева та текстилю, напівфабрикатів і готової їжі, хлібобулочної продукції, іграшок; медичних та соціальних послуг, фермерства, садівництва, квітникарства, харчування, освіти, краси, відпочинку та багато інших.
Згідно з цими проєктами заплановано створення понад 1100 робочих місць, з них майже половина вже укомплектовані (393 – за сприяння Тернопільського ОЦЗ, у т.ч. отримали місця праці 37 переселенців). Місцеві підрозділи служби зайнятості зараз пропонують шукачам роботи більше 100 вакансій роботодавців – учасників програми єРобота.
Понад 33 млн грн грантових коштів вже повернуто до державного та місцевих бюджетів у вигляді обов’язкових податків та зборів, у тому числі 18,7 млн грн - ЄСВ.
"Гранти для ветеранів та їх подружжя"
У Тернопільській області 10 учасників бойових дій чи членів сімей УБД вже скористалися можливістю отримати "Грант для ветеранів та їх подружжя" (250 тис.-1 млн грн). Вони створять 21 робоче місце у сферах: приготування їжі, торгівлі, стоматології, бджільництва. Загальна сума грантової допомоги - понад 4,8 млн грн.
Консультації щодо отримання грантів на відкриття чи розвиток бізнесу нададуть фахівці Тернопільського обласного центру зайнятості за телефонами 063 5765756, (0352)405851, а також на каналі онлайн-підтримки в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil).
Детальніше про мікрогранти - на сайті ДЦЗ:
Мікрогрант "Власна справа" - https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava
Гранти для ветеранів: на що звернути увагу? - https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/grantydlya-veteraniv-na-shcho-zvernuty-uvagu-0
Безкоштовна допомога з питань отримання грантів для ветеранів та другого з подружжя - https://www.dcz.gov.ua/novyna/bezkoshtovna-dopomoga-z-pytan-otrymannya-grantiv-dlya-veteranivta-drugogo-z-podruzhzhya
Поширені питання та поради - https://www.dcz.gov.ua/storinka/poshyreni-pytannya-ta-porady