Тернопільщина готова прийняти осіб з областей, де ведуться активні бойові дії. Розгортають гуманітарні штаби, заготовляють продукти та речі першої потреби, для тих хто прибуватиме до області.
Впродовж дня мешканці області також активно здавали кров та вступали у Територіальну оборону.
Як розповідає голова облдержадміністрації Володимир Труш під час брифінгу, не панікуйте та зберігайте спокій. У разі виявлення підозрілих людей, звертайтеся до правоохоронців. Наразі, у Тернополі жодної мітки з люмінесцентної фарби - не виявлено.
«Якщо не має попередження про загрозу, сигнали сирени не звучать, а ви бачите техніку, значить це - ЗСУ. Дайте можливість наші армії виконувати свою роботу. Якщо ж ви боїтесь і не впевнені, чия ця техніка, зверніться до правоохоронців. У жодному разі, навіть якщо ви сумніваєтесь, не фотографуйте техніку та не виставляйте у соціальні мережі. Тим самим ви допомагаєте ворогу», - каже Володимир Труш.
Окрім цього в місті призупинили перегляд камер зовнішнього відеоспостереження всім мешканцям міста, доступ до них матимуть лише спеціальні силові підрозділи.
Як зазначив мер міста Сергій Надал, з 14 години припинили роботу ліфтів, оскільки під час війни саме це місце є найбільш небезпечним для бомбардувань та проведення терористичних актів. Їхню роботу відновлять після завершення воєнного стану. Окрім цього, у Тернополі розпочав роботу благодійний штаб, який має на меті прихистити людей з прифронтових територій. Основний розподільчий пункт знаходиться на другому поверсі залізничного вокзалу в залі очікувань. З 21 :00 вводиться режим темряви, усе зовнішнє освітлення буде вимкнене.
Небайдужих тернополян просять долучитись до патрулювання міста. Збір триває в українському домі «Перемога». Поліція проводитиме розподіл пішохідних патрулів, а також тих, хто охоронятиме важливі інфраструктурні об’єкти міста.