Довідником безбар’єрності уже скористалися понад 15 тисяч осіб
опубліковано 08 листопада 2021 року о 13:14

Суспільство уже формує запит на безбар’єрність. За місяць з моменту запуску «Довідника безбар’єрності» його відвідали понад 15 тисяч осіб, серед найпопулярніших розділів – «Словник». Користувачі шукають коректну лексику – як правильно писати, говорити, звертатися, щоб не образити. Так плавно і ненав’язливо толерантне спілкування входить до порядку денного суспільства.

Читачі цікавляться правилами безбар’єрної мови, шукають, що таке «рівність» або яким коректним відповідником замінити нетолерантне слово «інвалід». Довідник занурює у себе, бо понад 20% відвідувачів проводять на сайті до 10 і більше хвилин. Є і ті, хто залишається на півгодини й довше. Активність спостерігається навіть на вихідних, коли здавалося б усі зайняті своїми насущними справами чи відпочинком.

Довідник шукають ціленаправлено, набираючи адресу https://bf.in.ua/, гуглять, переходять на нього із соцмереж. Читачі дають зворотний зв'язок – за місяць нам прийшло півсотні відгуків, коментарів, як покращити, що змінити, що додати. Ми відповідаємо, реагуємо, Довідник розвивається як живий організм.

Ми раді анонсувати, що вже скоро він поповниться новим розділом, який розкаже про етику поведінки з різними людьми.

Чи доречно підвищувати голос, коли спілкуєшся із людиною із порушеннями слуху? «Пішли зі мною» чи «поїхали зі мною» – як коректно запрошувати до прогулянки людину на кріслі колісному? Чи можна брати під руку незрячу людину, якщо, наприклад, вона попросила вас допомогти їй перейти на інший бік дороги?

Новий розділ Довідника відповість на ці питання і дасть розуміння, як поводитися коректно.

Щоб якісні зміни відбулися, культура спілкування має йти пліч-о-пліч із культурою поведінки, будемо підвищувати її разом.

Нагадаємо, «Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олена Зеленська. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Аналітичну та технічну підтримку проєкту надавала Безбар'єрність. Упорядниця Довідника – Тетяна Касьян, ілюстраторка – Ольга Дегтярьова. Партнерами проєкту виступили ДТЕК, Danone, Fairmont Grand Hotel Kyiv, Inka, 1+1 media, Доступно.UA, Happy Today.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux