Марина Лазебна: «Ми оцінили потреби та підготували систему соціального захисту до підтримки тих, хто цього потребує, за будь-якого розвитку подій»
опубліковано 23 лютого 2022 року о 12:20

Марина Лазебна, Міністр соціальної політки України, повідомила що система соціального захисту підготовлена до будь-якого розвитку подій.

“Система соціального захисту працює безперебійно, я на постійному зв’язку з керівниками департаментів сфери соцзахисту Донецької та Луганської областей. Точно немає підстав для паніки. Але я розумію тривогу, яку багато хто зараз відчуває. Тому хочу, щоб люди знали, що ми підготували покрокові плани дій у сфері соціального захисту на випадок зростання ризиків і сьогодні готові до будь-якого розвитку подій.

Міністерство соціальної політики разом з Національною соціальною сервісною службою та департаментами сфери соцзахисту обласних адміністрацій оцінили потреби на випадок організованої релокації маломобільних груп населення, узгодили, яку додаткову допомогу зможемо надати областям у разі потреби. Сьогодні ми знаємо точну кількість людей в кожній категорії маломобільних груп в кожному населеному пункті Донецької та Луганської областей.

Мінсоцполітики з урахуванням цієї оцінки підготувало пакет заходів для посилення соціального захисту людей після релокації, який уряд зможе ухвалити протягом одного дня у разі потреби.

Зараз на основі результатів оцінки потреб місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування по всій країні практично завершили оновлення планів організованої релокації, приділяючи особливу увагу тому, як виявляти та оповіщувати маломобільні групи населення, яке транспортне забезпечення необхідне, та координації безпосередньо з пунктами, в які може відбуватись переміщення людей в разі потреби.

Такі плани існують згідно чинного законодавства з 2018 року та щорічно оновлюються і подаються в режимі секретності до ДСНС, яка відповідальна за координацію переміщень на загальнодержавному рівні. Мінсоцполітики та Національна соціальна сервісна служба скоординували свої дії з ДСНС».

Міністр повідомила, що у випадку загострення ситуації, зокрема, на території Донецької та Луганської областей, в першу чергу відбуватиметься організована релокація:

· дітей, що мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в закладах інституційного догляду (дитячих-будинках інтернатах, центрах соціально-психологічної реабілітації, тощо), прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою і піклуванням, в сім’ях патронатних вихователів;

· підопічних інтернатних закладів для людей з ментальними розладами;

· геріатричних відділень та підопічних стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування;

· багатодітних сімей;

· інших маломобільних груп населення (особи з інвалідністю, одиноко проживаючі літні люди 80+, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення та деякі інші категорії).

Безпосередньо дії щодо організованого переміщення здійснюють органи евакуації, утворені місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування: комісії з питань евакуації, збірні пункти евакуації, проміжні пункти евакуації, приймальні пункти евакуації.

Для допомоги людям з маломобільних груп створюються групи із виявлення та супроводження. Їх також створюють місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. До складу таких груп входять фахівці з питань цивільного захисту, соціального захисту населення, справ дітей, охорони здоров’я, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

До роботи групи можуть долучатися за згодою представники громадських об’єднань осіб з інвалідністю, суб’єктів підприємницької діяльності та волонтери.

Групи із виявлення та супроводження маломобільних груп забезпечують:

· надання медичної допомоги, у тому числі забезпечення лікарськими засобами, технічними та іншими засобами реабілітації і медичними виробами;

· надання соціальної допомоги;

· предметами першої необхідності, продуктами харчування та водою, засобами гігієни, індивідуальними засобами захисту;

· засобами зв’язку, живлення та опалення;

· інформацією про заходи безпеки, об’єкти укриття, засоби зв’язку із службами швидкого реагування тощо.

У планах організованого переміщення маломобільних груп та планах їх приймання і розміщення обов’язково визначаються:

· безпечні райони, придатні для розміщення;

· порядок оповіщення керівників суб’єктів господарювання і населення про початок організованого переміщення;

· організація управління переміщенням, в тому числі транспортне забезпечення та маршрути;

· порядок розміщення переміщених людей в безпечному районі;

· порядок життєзабезпечення переміщених людей в місцях їх безпечного розміщення.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux