Спільна ініціатива Міністерства освіти і науки та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Першої леді Олени Зеленської була створена, щоб підтримати освіту дітей в умовах обмежень та викликів через війну.
«Підтримка міжнародних партнерів особливо важлива для України, щоб кожна дитина могла продовжувати навчатись, де б вона не перебувала. Спільно з ЮНІСЕФ ми підтримаємо вчителів та батьків у новому навчальному році у будь-якому форматі», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Ініціатива «Спільно до навчання» спрямована на захист прав кожної дитини, створення можливостей для безперервного навчання навіть під час війни та налагодження освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році. У межах ініціативи буде підтримано освітній процес у школах, де це буде безпечно, а також у закладах, які працюватимуть онлайн, та на рівні громад, щоб надати додаткові можливості для взаємодії.
«Повернення до навчання наступного місяця дасть дітям в Україні не лише шанс продовжити освітній процес, а й забезпечить життєво важливе в цей неспокійний час відчуття «включеності». Незалежно від того, який формат навчання оберуть батьки, важливо підтримувати фізичний та психічний добробут їхньої дитини», — сказав представник ЮНІСЕФ Мурат Шахін.
«Спільно до навчання» має три ключові напрями підтримки:
Окрім того, у межах ініціативи понад 450 000 дітей у 1 000 опорних школах по всій країні отримають набори речей для облаштування укриттів, зокрема ковдри, ліхтарі, аптечки для першої допомоги та гігієнічні набори.
Для підтримки онлайн-навчання ЮНІСЕФ із партнерами впродовж літа передав
5000 ноутбуків учителям з постраждалих регіонів. Розроблено вебінари та онлайн-інструменти для психосоціальної підтримки педагогів, дітей та батьків.
На сайті «Спільно до навчання»
освітяни та батьки можуть завантажити інструкції з безпеки, уроки та робочі матеріали з мінної безпеки, психологічної підтримки, матеріали щодо харчування, гігієни, імунізації, призначені для дітей різного віку.
У межах ініціативи ЮНІСЕФ також співпрацює з громадами, щоб сприяти соціалізації дітей. На першому етапі заплановано залучити волонтерів у 200 громадах і охопити підтримкою 60 000 дітей. Надалі буде залучено ще 3000 молодих волонтерів, які проводитимуть соціально-емоційне навчання, допомагаючи дітям здобувати й підтримувати життєві навички.
Ініціатива «Спільно до навчання» реалізується у співпраці з громадською спілкою «Освіторія», громадськими організаціями «Навчай для України», «Культурна платформа Закарпаття», «Інститут креативних інновацій», «Портал у безперервне навчання «СуХаРі», волонтерським об’єднанням «СпівДія», БФ «Клуб добродіїв» та іншими.
Нагадаємо, розроблено
методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в школах у 2022/2023 навчальному році.