МОН та МКІП анонсували всеукраїнський урок з медіаграмотності
опубліковано 17 лютого 2022 року о 19:19

Національний проект з медіаграмотності “Фільтр” Міністерства культури та інформаційної політики спільно з Міністерством освіти і науки оголосили проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності 17 та 18 лютого 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти України. Урок анонсували сьогодні, 17 лютого, під час прес-конференції.

Ця ініціатива стала частиною невідкладних заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання від 14 лютого.

“Проведення такого уроку – це історична подія для нашої країни. Урок не просто символічний. Інформаційні атаки з боку РФ відбуваються щодня, а саме медіаграмотність – це одна з найважливіших навичок для запобігання поширенню таких маніпуляцій та фейків”, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Урок з медіаграмотності покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Під час уроку вчителі разом зі школярами зможуть проговорити різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянути процеси створення новин.

“Для Міністерства освіти і науки України це – знакова подія, яка започатковує зараз нову традицію. В часи відкритого доступу до інформації медіаграмотність – це не тільки навичка орієнтації в медіапросторі. Її мета – виховати в дитині критичне мислення, щоб вона змогла і сама навчитися, і в разі потреби іноді й своїм батькам підказати, як користуватися інформацією”, – наголосив директор Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” Євген Баженков.

Під час прес-конференції учасники поділилися корисними ресурсами для проведення уроку, основними підходами в роботі з дітьми, а також розповіли, як викладати медіаграмотність для дітей так, щоб це було максимально корисно та цікаво.

Усім школам було запропоновано скористатися навчальними матеріалами з медіаграмотності з онлайн-платформи національного проекту з медіаграмотності “Фільтр” – filter.mkip.gov.ua


.


Найпопулярнішими з-поміж матеріалів є:

 • тулкіт Фейк ≠ факт


  – містить готові презентації з прикладами та поясненнями для вчителів, а також практичні вправи з розпізнавання фейків, пропаганди та походження джерел інформації;
 • навчально-методичні матеріали "Інфомедійна грамотність на уроках української мови


  " для 8-9 класів, вправи з яких спрямовані на розвиток в учнів навичок критичного сприйняття інформації;
 • набір для класної та позакласної роботи "Як аналізувати медіа критично"


  , що включає універсальні роздаткові картки, які  допоможуть розвивати навички критичного сприйняття інформації;
 • книга з медіаграмотності "Ніта. Ховайтесь, фейки світу"


  , рекомендована для роботи з маленькою аудиторією.

“Саме на цій платформі Фільтр зібрав найкращі навчальні матеріали для вчителів, учнів, студентів та журналістів. Це як література, так і ігри, відеоблоги та вправи. У блоці "Медіаосвіта", наприклад, зібрані навчальні матеріали з медіаграмотності від IREX, АУП та інших партнерів проекту. А розділ "Медіаосвіта. Учителям та учням" містить спеціально перекладені та адаптовані уроки з медіаграмотності від Шведського інституту’’, – зазначила керівник національного проекту з медіаграмотності “Фільтр” Валерія Ковтун.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux