В Україні проводять чимало фестивалів. Але той, який відбувся 5 вересня в Бережанах на Тернопільщині — «Дзвони Лисоні» — особливий. Бо він наповнений українським духом, історією й світлою пам’яттю.
Тут, на горі Лисоня, у серпні-вересні 1916 року відбулися бої між російською армією з одного боку та полком українських січових стрільців і австро-угорськими бойовими загонами − з іншого. Під час битви полк УСС втратив більшість свого складу, проте впорався із завданням − зупинив наступ російських військ на Бережани.
Лисоня стала каталізатором духовного відродження українців. У 1989 році саме тут, уперше за часів більшовицької окупації, підняли синьо-жовтий прапор. На горі насипали символічну могилу, а у 1994 році спорудили величний пам’ятник полеглим січовикам і збудували каплицю.
У 2006-му році у Бережанах створили фестиваль-конкурс стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні».
Сьогодні на Лисоню зʼїжджаються гості з усієї України, серед них відомі громадсько-політичні діячі, артисти, колишні вояки УПА.
Також під час фестивалю відбувається запалення «Стрілецької ватри», патріотичні ігри та перегляди історичних фільмів. Гості фестивалю куштують страви польової кухні, купують історичну літературу, сувеніри й спілкуються з юними учасниками вишкільного табору «Лисоня».