Найкраща шана - пам'ять і молитва: У Тернополі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

опубліковано 18 травня 2025 року о 15:10

Найкраща шана - пам'ять і молитва: У Тернополі вшанували пам'ять жертв політичних репресій

У дворі Історико-меморіального музею жертв політичних репресій відбувся мітинг-реквієм.

Представники влади, духовенство, громадськість вшанували пам'ять невинних жертв тоталітарного режиму, а також жертв геноциду кримськотатарського народу. 

У спільній молитві згадали всіх, кого знищив радянський режим: без суду, без провини, за переконання, слово чи походження, а також поклали квіти до хреста пам’яті.

Начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода відвідав музей жертв політичних репресій та поспілкувався з його легендарним екскурсоводом – Ігорем  Олещуком.

Це - живий свідок історії та злочинів радянської системи. Ветеран ОУН, політв’язень, ерудит та наставник молоді. 

Пережив знущання КДБ, шахти Воркути, але у свої 93 роки досі продовжує працювати в музеї політв'язнів та розповідає правду про злочини радянської влади.  

- Ігор Олещук був залишається для нас прикладом державника, особливо для молоді. Прикладом людини, яка працює в інтересах держави: долає, перемагає, - зазначив В’ячеслав Негода. - Він є джерелом об’єднавчого слова, яке зараз дуже потрібне Україні.

Нехай його любов до України,  невтомна праця, позитив, активність та життєва енергія надихають молодь, наших мужніх воїнів. 

З нагоди вшанування жертв політичних репресій у музеї розгорнуто  виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ» та  «Життєві досягнення  у медалях і відзнаках Ігоря Олещука».


Довідково:

Цьогоріч 18 травня – подвійна скорботна дата. 

Сьогодні день, коли ми згадуємо дві трагедії - символи глибокого болю та незламності. Два злочини комуністичного тоталітарного режиму, породжені однією ідеологією, яка вбачала загрозу у вільній, свідомій людині, її праві на свободу, пам’ять і культуру. 

 Радянський режим уособлював системну модель репресій, злочинів та вбивств. Люди зникали за думку, за вірш, за розмову, за лист. Сотні тисяч зламаних життів. Сучасна росія не просто не відмежувалась від радянського тоталітаризму. Вона його успадкувала. Як ідеологію. Як інструмент. Як виправдання. Сьогодні вона знову переслідує тих, кого не може підкорити. В окупованому Криму та на інших окупованих територіях – знову арешти, нові “репресивні списки”, обшуки та безпідставні затримання. Не за злочини, а за національність, віру, мову та гідність. 

Нинішній послідовник радянського тоталітаризму - путінський режим - перевершив успадковані від своїх ідейних наставників засоби та механізми знущань і позбавлення свободи, застосовуючи вбивства цивільних та військовополонених, катування. Особливо цинічним злочином є застосування ідеологічного насилля до поневолених українських дітей з метою перетворення їх у вірнопідданих московської недоімперії.

Боротьба проти російської агресії сьогодні – це не лише війна за територію. Це боротьба з імперіалізмом, який вважає свободу загрозою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux