Підтримка людей із психічними розладами та їхніх родин має бути системною і доступною на рівні кожної громади

опубліковано 07 травня 2026 року о 15:34

Сьогодні під головуванням народної депутатки України Тетяни Циби відбулося онлайн-засідання круглого столу на тему: «Забезпечення соціальних та інших прав осіб, які страждають на психічні та поведінкові розлади і не перебувають у спеціалізованих закладах»

Участь в обговоренні взяла заступниця начальника Тернопільської ОВА Наталія Масник. Учасники детально обговорили питання реагування на гострі психоемоційні стани у підлітків, особливо в ситуаціях, коли відсутня згода на медичне втручання. Окрему увагу приділили пошуку балансу між правом людини відмовитися від лікування та обов’язком держави забезпечити захист життя і здоров’я.

Також йшлося про ефективність міжвідомчої взаємодії поліції, медичних і соціальних служб під час кризових ситуацій. Важливим напрямком визначено раннє виявлення суїцидальних ризиків як один із ключових елементів превентивної роботи.

За підсумками засідання учасники окреслили основні проблемні питання та підтвердили готовність до їх вирішення. Серед пріоритетів - розробка єдиного протоколу міжвідомчої взаємодії та створення ефективних механізмів соціального захисту вразливих категорій населення в умовах збройної агресії росії.

Підтримка людей із психічними розладами та їхніх родин має бути системною і доступною на рівні кожної громади Підтримка людей із психічними розладами та їхніх родин має бути системною і доступною на рівні кожної громади Підтримка людей із психічними розладами та їхніх родин має бути системною і доступною на рівні кожної громади
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux