Роман Примуш: Україні вкрай важливо приєднатися до Механізму цивільного захисту ЄС
опубліковано 29 червня 2022 року о 14:11


Сьогодні у Брюсселі продовжує свою роботу 7-й Європейський форум цивільного захисту, що є найбільшим заходом з питань європейського цивільного захисту та управління стихійними лихами.

Однією з ключових тем цьогорічного Форуму стане Україна, якій присвячене спеціальне пленарне засідання, організоване під патронатом Комісара ЄС з питань кризового управління Янеза Ленарчича.

Виступаючи на Форумі, заступник Голови ДСНС Роман Примуш наголосив, що в контексті наближення України до майбутнього членства в ЄС як країни-кандидата, Україна прагне приєднатися до Механізму цивільного захисту ЄС.

Механізм цивільного захисту Європейського Союзу — найбільша загальноєвропейська система надання міжнародної координованої допомоги при надзвичайних ситуаціях. Механізм включає різноманітні ресурси та форми допомоги від 28 країн членів та 4 країн кандидатів в ЄС . Його мета - посилити співпрацю країн-членів для покращення запобігання, готовності та реагування на катастрофи, зокрема шляхом реалізації спільних проектів, навчань тощо.

«Я переконаний, що потенціал та досвід нашої Служби дозволить підсилити Механізм цивільного захисту ЄС, - наголосив заступник Голови ДСНС, - Ми отримали величезний практичний досвід ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, в тому числі - військового вторгнення. На жаль, високою ціною. Ми готові ділитися ним з нашими європейськими друзями. Ми звертаємося з проханням підтримати прагнення України щодо приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС та готові до конструктивних консультацій по цьому питанню», - заявив Роман Примуш.

У рамках Форуму відбулася зустріч української делегації з Комісаром ЄС з питань кризового управління Янезом Ленарчичем, під час якої сторони обговорили можливість приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС.

Європейська сторона підтримала прагнення України до повноцінного членства у Механізмі цивільного захисту Європейського Союзу.

Вже отримано позитивну реакцію на ініціативу приєднання України до Механізму і разом з європейськими колегами сьогодні визначаються подальші юридичні кроки, необхідні для повноцінного приєднання до Механізму.

Після закінчення Форуму, українською стороною буде підготовлено та направлено офіційний лист-звернення щодо приєднання до Механізму, що покладе правову основу підготовки спільних заходів, необхідних до надання Україні статусу члена Механізму цивільного захисту ЄС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux