В Україні з вересня 2012 року станом на початок липня 2023 року за даними Національної соціальної сервісної служби України офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми отримали 1143 особи.
Повномасштабна збройна агресія порушила фундаментальні норми й принципи міжнародного права та загострила актуальність проблеми торгівлі людьми в Україні.
Загроза життю, безвихідь, зруйновані домівки, міста та села спонукають цілі родини до вимушеної міграції та пошуку будь-яких засобів для існування.
Саме це є причиною трудової, сексуальної та інших видів експлуатації людей, втягнення їх в злочинну діяльність, примусове жебрацтво тощо.
З метою посилення міжвідомчої взаємодії та розробки обласної програми протидії торгівлі людьми на регіональному рівні 10-12 липня 2023 року у Тернопільській області проводилася сесія стратегічного планування.
Захід відбувався завдяки взаємодії Тернопільської обласної військової адміністрації та громадської організації «ТМЖК « Відродження нації» в рамках проєкту «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно зумовленого насильства у Тернопільській області».
До участі у вищезгаданому заході були залучені суб’єкти взаємодії, серед яких представники департаменту соціального захисту населення ОВА, департаменту освіти і науки ОВА, департаменту охорони здоров’я ОВА, Головного управління Національної соціальної сервісної служби в області, служби у справах дітей ОВА, Тернопільського обласного центру соціальних служб, також спеціалісти відповідальні за процедуру встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, обласної та районних адміністрацій, заступники начальників районних військових адміністрацій, представники Головного управління Національної поліції в області, управління державної міграційної служби у області, Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, державного закладу післядипломної освіти «Тернопільський регіональний центр підвищення кваліфікації», обласного центру зайнятості.
Фасилітатор стратегічної сесії - Андрій Вишняк, Голова правління БФ «Центр громадських ініціатив» м. Перечин.
Наразі вкрай важливо забезпечити ефективну протидію злочину торгівлі людьми шляхом колективного реагування та чітких скоординованих дій.
Проєкт втілюється завдяки Представництву Міжнародної організації з міграції IOM Ukraine Агентству США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна Міністерству закордонних справ Норвегії Norwegian Ministry of Foreign Affairs