Тернопільщина і Бельгія об’єднують зусилля у підтримці Збройних Сил України та наданні допомоги ветеранам
опубліковано 15 квітня 2025 року о 09:27

Сьогодні у Збаражі на території  Збаразького замку відбулися дві важливі події: передача автомобілів для військових в межах ініціативи соціального проєкту Ukraine Mission of Ihor Vitenko та засідання круглого столу: «Розвиток міжнародної співпраці України та Бельгії, надання гуманітарної, соціальної підтримки та допомоги». 
Участь у передачі транспорту для ЗСУ та в обговоренні  актуальних питань  щодо зміцнення співпраці Тернопільщини з Королівством Бельгія взяли начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода, голова обласної ради Богдан Бутковський та Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс.
В’ячеслав Негода підкреслив важливість міжнародної підтримки й закликав європейських партнерів не заплющувати очі на звірства російського агресора.
- Від імені українського народу дякую Бельгії за багаторічну підтримку. Ця допомога — не лише посилення обороноздатності, а й потужна моральна підтримка, - наголосив  очільник області. -  Впродовж минулого тижня ми були свідками атак ворога у Кривому Розі та Сумах, де загинули десятки дітей і дорослих. Ось це і є реальне обличчя ворога, який чинить свідомий геноцид українського народу. 
Зустріч у форматі круглого столу стала майданчиком для обміну думками щодо зміцнення та  розвитку співпраці Тернопільщини з Королівством Бельгія. 
Начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода окреслив три основні напрямки для можливості реалізації спільних проєктів:
- участь у підтримці команди помічників ветеранів, формування якої завершується. Фахівці супроводу ветеранів будуть кожній громаді області. Тут надзвичайно важливий їх професійний рівень та розвиток вмінь і навичок;
- участь у створенні ветеранських просторів – місць підтримки ветеранів та їхніх сімей;
- реабілітація військових – фізична і психологічна. У цьому контексті важливі нові знання, обмін досвідом,  оснащення медзакладів сучасним обладнанням.
- Ми вдячні за технічну допомогу, яка вже надається, однак сьогодні говоримо і про новий рівень – гуманітарну підтримку, зокрема, щодо реабілітації військових – фізичної і психологічної, - підкреслив  начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода. - Наша мета – перемога та справедливий мир. А наша спільна робота – це порятунок життя тих, хто постраждав через війну. 
За його словами, досвід надання послуг реабілітації, який Україна здобуває сьогодні – унікальний. Він може бути цікавим як для Бельгії, зокрема, так і для Європи в цілому.
Окрему увагу приділили  реалізації спільних проєктів та налагодженню партнерських взаємин Тернопільської області з Бельгійським агентством з розвитку Enabel в Україні. 
Йдеться, зокрема,  про можливості організації навчання інноваційних технологій  для наших медиків бельгійськими колегами, викладачами університетів, участь українських медсестер у навчальних програмах  Бельгії.
Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні Люк Якобс підкреслив, що українські військові мають отримувати належну допомогу  та реабілітацію. За його словами, маючи спільну історію, сьогодні ми пишемо майбутнє Бельгії та України.
У контексті обміну досвідом було відзначено діяльність Ігоря Вітенька — засновника соціального проєкту «Місія Ігоря Вітенька», хірурга,  експерта з лікування ран, який запатентував авторську методику в ЄС та очолює відділ спеціалістів в академічній клініці Яна Палфійна в Ґенті.
З його ініціативи  організовуються лекції бельгійських фахівців для студентів Тернопільського національного медичного університету. Це дає змогу майбутнім українським медикам долучатися до передових практик та обмінюватися досвідом з європейськими колегами.
Символом особистої відданості Батьківщині є також і вчинок сина Ігоря Вітенька, який, проживши майже все життя в Бельгії, повернувся в Україну та вступив до лав ЗСУ.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux