Тетяна Баранцова: Лише спільними зусиллями суспільство стане відкритим для людей з інвалідністю
опубліковано 06 грудня 2021 року о 09:54

Вперше в Україні у Міжнародний день людей з інвалідністю розпочався всеукраїнський онлайн-марафон "Комунікація – Партнерство – Відкритість". Захід, до якого приєдналися представники центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій, люди з інвалідністю з різних куточків України, а також громадські організації людей з інвалідністю, відкрила Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова.

Вона підкреслила, що такий марафон це гарна нагода підбити підсумки роботи щодо захисту прав людей з інвалідністю, а також запланувати подальші кроки для створення рівних можливостей.

«Інвалідність є соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство. Держави, відповідно до рівня свого розвитку, пріоритетів та можливостей, формують соціальну та економічну політику щодо осіб з інвалідністю. Впевнена, що наша спільна мета створити однакові умови для реалізації прав людей з інвалідністю на рівні з іншими. І це нас об’єднує. Дякую всім, хто працює і вносить свій внесок в сферу прав захисту людей з інвалідністю, адже лише спільними зусиллями наше суспільство стане відкритим для кожного», - зазначила Тетяна Баранцова.

Урядовий уповноважений подякувала Прем’єр-міністру за підтримку даного марафону і висловила сподівання, що він стане традиційним, адже це можливість владі почути людей з інвалідністю. Такий захід – дуже важливий і необхідний, і підтвердженням цього є, зокрема, інтерес який викликав марафон у людей з інвалідністю. Протягом тижня вони надіслали більше 200 запитань, на які відповідали представники міністерств. До слова, питання, на які не встигнуть відповісти – будуть узагальнені та направлені відповідним органам влади.

До онлайн-марафону також долучився Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов. Він наголосив на важливості такого спілкування, яке дозволяє відверто говорити про проблеми. Крім того, він зазначив, що це також налагодження партнерства для досягнення кращих та ефективніших результатів.

«Принцип відкритості означає, що саме сьогодні в Міжнародний день людей з інвалідністю, Кабінет Міністрів стає більш відкритим для людей з інвалідністю. Уряд сьогодні - це той майданчик, де керівництво країни зустрічається як онлайн, так і офлайн з людьми з різних куточків України, для яких ми працюємо. Сьогодні, як ніколи, Уряд є відкритим», - наголосив Міністр.

Він також розповів, що вдалося зробити і які урядові рішення прийняти цього року. Це, зокрема, Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та План заходів на 2021 – 2022 роки з її реалізації; План дій у сфері реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2023 року; План заходів з реалізації концепції розвитку охорони психічного здоров’я; План заходів до 2023 року з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період 2021-2027 років; План заходів щодо підтримки осіб з інвалідності на період дії карантину; Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року тощо.

«І це лише незначна частина цьогорічних рішень, виконання яких в наступні кілька років сприятимуть людям з інвалідністю реалізовувати свої права на рівні з іншими. Впевнений, що спільними зусиллями ми створимо державу, де рівність, інклюзія та головне - безбар’єрність стануть повсякденною нормою у всіх сферах життя», - підкреслив Олег Немчінов.

Слід зазначити, що орієнтовна чисельність учасників онлайн-марафону близько 500 осіб.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux