Триває прийом робіт на літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича
опубліковано 25 травня 2022 року о 15:29

Стартував прийом заявок на літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг!» 

Прийом творчих робіт на Конкурс триває до 1 липня 2022 року. До участі в Конкурсі запрошуються учні 10-11 класів, студенти, аспіранти, науковці, краєзнавці.

Метою конкурсу є утвердження історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості, формування та поширення духовних цінностей та пріоритетів – патріотизму, відданості справі державотворення, вшанування учасників українських національно-визвольних змагань нашого народу ХХ-ХХІ століть.

Конкурс поводиться у п’яти номінаціях:

1. Художні твори – прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні.

2. Переклад поезій Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами.

3. Документально-публіцистичні твори – нариси та есеї про учасників національно-визвольних змагань, зокрема, членів УВО, ОУН, УПА; нариси про учасників російсько-української війни, інтерв’ю з ними, репортажі з місць воєнних дій.

4. Наукові праці – дослідження на основі архівних джерел, зокрема, відкриття невідомих історичних фактів про діяльність УВО, ОУН, УПА.

5. Буктрейлери – короткі аматорські відеоролики, зняті за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху, зокрема ОУН і УПА.

На Конкурс можна подавати оригінальні твори, написані українською мовою, які раніше не оприлюднювалися, зі світлинами, фотодокументами та іншими ілюстраціями. Обсяг роботи – до 50 сторінок у форматі Word (міжрядковий інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегль 14). Буктрейлери слід подавати у форматі mp4.

 Конкурсні роботи першої, другої та третьої номінацій необхідно надсилати за адресою: 𝗯𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘃𝘃@𝘂𝗸𝗿.𝗻𝗲𝘁 «Конкурс, оргкомітет»; четвертої та п’ятої номінацій – за адресою:

𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮𝗼𝗹𝗶𝗶𝗻𝗶𝗸𝟬𝟯𝟬𝟴@𝗴𝗺𝗮𝗶𝗹.𝗰𝗼𝗺 «Конкурс, оргкомітет».

 До конкурсної роботи слід додати окремий файл з інформацією про автора за такою формою:

номінація і назва конкурсної роботи;

ПІБ та фото автора конкурсної роботи;

навчальний заклад або місце роботи автора, фах;

електронна пошта і номер мобільного телефону автора;

поштова адреса автора для пересилки збірника Конкурсу.

Журі Конкурси розглядатиме роботи з 1 вересня до 13 грудня та шляхом прямого відкритого голосування визначить найкращі з них. Кожна з номінацій має перше, друге, третє місця.

Результати голосування оголосять відразу після підведення підсумків. Журі також може встановити до трьох додаткових заохочувальних відзнак.

Журі оцінюватиме твори за такими критеріями:

оригінальність художнього задуму;

яскравість і самобутність твору, глибина осмислення теми патріотизму;

новизна та достовірність архівних знахідок, рівень їхнього аналізу, коментарів до них.

Журі оцінюватиме буктрейлери за такими критеріями:

змістовність презентації книги;

майстерність анімації;

рівень володіння інформаційно-комукаційними технологіями.

Переможці Конкурсу отримують звання лауреата та спеціальні дипломи відповідно до номінації. Найкращі конкурсні роботи увійдуть до збірника Конкурсу.

Інформація про результати Конкурсу буде поширена в засобах масової інформації, на сайтах і в соціальній мережі Facebook.

Запрошуємо всіх охочих узяти участь, а також сприяти проведенню Конкурсу, поширенню інформації в учнівських і студентських середовищах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux