У ІІІ-ому кварталі 2021 року на Тернопільщині порушення вимог ядерної та радіаційної безпеки не зафіксовано
опубліковано 11 жовтня 2021 року о 16:27

В ІII-ому кварталі 2021 року на території Тернопільської області у сфері використання ядерної енергії здійснювали діяльність 94 суб’єкта господарювання (юридичні та фізичні особи), які застосовують у своїй діяльності радіаційні технології та використовують закриті (радіонуклідні) джерела іонізуючого випромінювання та пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Основна кількість цих суб’єктів – медичні установи, які використовують ДІВ у променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології та інших галузях медицини.

Станом на 01 жовтня 2021 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 94 суб’єктів господарювання Тернопільської області та 306 ДІВ, які вони використовують. Серед зареєстрованих джерел, 298 - пристрої, які генерують іонізуюче випромінювання, використовуються 91 суб’єктом господарювання. З 8 закритими (радіонуклідними) ДІВ, працюють 3 суб’єкти господарчої діяльності Тернопільської області.

Діяльність 52 суб’єктів господарювання Тернопільської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджуються на дозвільному принципі, а саме – на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІІI-му кварталі 2021 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Тернопільській області. Протягом звітного періоду розглянуто 8 заяв на внесення змін та переоформлення діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. За результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Внесення змін до діючих ліцензій:

1 ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕДІКАЛ ТЕРНОПІЛЬ»;

2 КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМТВУ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ «МИКУЛИНЕЦЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ»;

3 КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕРНОПІЛЬСЬКА КОМУНАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ No 2»;

4 КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЛАНОВЕЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ»;

5 КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ТЕРЕБОВЛЯНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ «ТЕРЕБОВЛЯНСЬКА РАЙОННА ЦЕНТРАЛЬНА ЛІКАРНЯ»;

6 КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЗАЛІЩИЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» ЗАЛІЩИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ;

7 КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ПІДГАЄЦЬК ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» ПІДГАЄЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

Переоформлення ліцензії:

1 ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ ТЕРНОПІЛЬ».

У рамках дозвільної діяльності проведено позаплановий наглядовий захід – інспекційне (передліцензійне) обстеження ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ ТЕРНОПІЛЬ».

За результатами проведеного наглядового заходу складено відповідний акт. Підтверджено задовільний стан радіаційної безпеки на об’єкті використання ДІВ та дотримання умов ліцензії на право провадження діяльності з використання ДІВ.

З метою дотримання суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІІІ-го кварталу 2021 року проведено реєстрацію 19 одиниць ДІВ, в тому числі, що реєструються вперше – 18, знято з обліку ДІВ – 14.

У ІІІ-му кварталі 2021 року порушень суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux