В ІV-ому кварталі 2021 року на Тернопільщині порушення вимог ядерної та радіаційної безпеки не зафіксовано
опубліковано 18 січня 2022 року о 09:37

В ІV-ому кварталі 2021 року на території Тернопільської області у сфері використання ядерної енергії здійснювали діяльність 96 суб’єктів господарювання (юридичні та фізичні особи), які застосовують у своїй діяльності радіаційні технології та використовують закриті (радіонуклідні) джерела іонізуючого випромінювання та пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Основна кількість цих суб’єктів – медичні установи, які використовують ДІВ у променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології та інших галузях медицини.

Станом на 31 грудня 2021 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 96 суб’єктів господарювання Тернопільської області та 308 ДІВ, які вони використовують.

Серед зареєстрованих джерел, 300 - пристрої, які генерують іонізуюче випромінювання, використовуються 93 суб’єктами господарювання. З 8 закритими (радіонуклідними) ДІВ, працюють 3 суб’єкти господарчої діяльності Тернопільської області.

Діяльність 56 суб’єктів господарювання Тернопільської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджуються на дозвільному принципі, а саме – на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У ІV-му кварталі 2021 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Тернопільській області.

Протягом звітного періоду розглянуто 11 заяв на видачу, внесення змін та переоформлення діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання. За результатами розгляду наказами Державної інспекції ядерного регулювання України були прийняті рішення щодо:

Видачі ліцензій:

1) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО - НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

2) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ПІДВОЛОЧИСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА ЛІКАРНЯ» ПІДВОЛОЧИСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ;

3) ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ-ПІДПРИЄМЦЮ ЛОГУШУ ВАСИЛЮ МИРОСЛАВОВИЧУ;

4) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ПЕРИНАТАЛЬНИЙ ЦЕНТР «МАТИ І ДИТИНА» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.

Внесення змін до діючих ліцензій:

1) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕРНОПІЛЬСЬКА

МІСЬКА КОМУНАЛЬНА ЛІКАРНЯ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ;

2) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «БОРЩІВСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» БОРЩІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

3) ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МЕВІЗ-ПЛЮС»;

4) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ЧОРТКІВСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» ЧОРТКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

5) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ;

6) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «БІЛЬЧЕ-ЗОЛОТЕЦЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ ІМЕНІ В.Г. ВЕРШИГОРИ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Переоформлення ліцензії:

1) КОМУНАЛЬНОМУ НЕКОМЕРЦІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ ШУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ШУМСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ».

З метою дотримання суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом ІV-го кварталу 2021 року проведено реєстрацію 37 одиниць ДІВ, в тому числі, що реєструються вперше – 36, знято з обліку ДІВ – 17.

У ІV-му кварталі 2021 року порушень суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux