В умовах війни всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Люди, які з різних причин залишились без роботи, можуть долучитись до “Армії відновлення” України - суспільно корисних робіт, які запроваджуються державою під час воєнного стану. Це роботи:
Безробітні жителі Тернопільщини та незайняті внутрішньо переміщені особи також активно долучаються до «Армії відновлення».
За три роки програми місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості уклали 886 договорів, згідно з якими зареєстрованим безробітним було видано 4463 направлення на роботу. Вони упорядковували та утримували в належному стані укриття, здійснювали супровід та догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надавали допомогу сім’ям військових, плели маскувальні сітки, ремонтували військовий одяг, виконували ряд інших робіт.
Учасникам «Армії відновлення» цьогоріч виплачено 11,8 млн. грн. зарплати, а за три роки ця сума склала 27,5 млн. грн.
До речі, для безробітних є ряд переваг участі у суспільно корисних роботах:
Громадам також вигідно організовувати суспільно корисні роботи, адже у разі залучення до них зареєстрованих безробітних оплата їх праці здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Про організацію та проведення суспільно корисних робіт у районних військових адміністраціях області прийняті розпорядження, якими визначені види робіт, переліки підприємств, об’єктів, посад і вимог до працівників, джерело фінансування, кількість осіб, які будуть залучені та терміни виконання.
У переліку робіт також є: надання допомоги людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, людям літнього віку, розвантаження гуманітарної допомоги, ремонтновідновлювальні роботи та ін.
За детальнішою інформацією зверніться у зручний для вас підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756.