У Міністерстві оборони відбулася зустріч делегацій оборонних відомств України та США
опубліковано 20 жовтня 2021 року о 09:48

Розробляємо дорожню карту реалізації Рамкової угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства та опрацьовуємо проекти розвитку фундаментальних спроможностей для підвищення обороноздатності на суходолі, у повітрі, на морі, а також у кіберпросторі. Про це заявив Міністр оборони України Андрій Таран на спільному брифінгу із американським колегою Ллойдом Остіном, який перебуває з офіційним візитом в Україні.

На думку Андрія Тарана, високий візит Міністра оборони США Ллойда Остіна до Києва є продовженням нового етапу стратегічного оборонного партнерства між Україною та Сполученими Штатами Америки, розпочатого Президентом України Володимиром Зеленським під час цьогорічного візиту до Вашингтона.

Очільник українського оборонного відомства висловив щиру вдячність американським партнерам за всеохоплюючу підтримку України, що зазнає збройної агресії з боку Російської Федерації. Також він відзначив провідну роль Сполучених Штатів Америки у реалізації завдань оборонної реформи, націленої на реалізацію євроатлантичних прагнень України.

«Ми з іноземними колегами обговорили порядок практичної реалізації досягнутих під час візиту до США Президента України домовленостей, а також перспективи поглиблення нашої співпраці. Було домовлено опрацювати дорожню карту реалізації положень підписаної у Вашингтоні Рамкової угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства. Також ми зупинилися на найбільш критичних і конкретних проектах з розвитку спроможностей Збройних Сил України на суходолі, у повітрі, на морі, а також у кіберпросторі», – зазначив Андрій Таран.

За словами Міністра оборони України, налагодження тісної взаємодії із США відбувається у дусі стратегічного партнерства, особливо з питань підтримання регіональної стабільності та миру, а також сприяє досягненню відповідності критеріям повноправного членства в НАТО.

«У порядку денному актуальним також залишається організація взаємодії обох країн стосовно підвищення безпеки у регіоні Чорного моря, зокрема, заходам протидії агресивній політиці Російської Федерації, яка створює небезпеку судноплавству, економічній діяльності та провокує нові конфлікти», – підкреслив Андрій Таран.

Очільник українського оборонного відомства наголосив, що міністерства оборони України та США мають спільний інтерес і налаштовані продовжити цільові консультації з цього питання, а також об’єднувати зусилля з нашими партнерами в чорноморському регіоні та НАТО в цілому задля підтримання стабільності та безпеки.

У свою чергу Міністр оборони США Ллойд Остін відзначив, що Рамкова угода щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Україною та США створила надійний фундамент для посилення співробітництва обох держав в сфері оборони та безпеки.

За його словами, США та Україна залишаються відданими зміцненню двостороннього стратегічного партнерства. А висловлена Джо Байденом у Вашингтоні під час візиту Президента України Володимира Зеленського позиція Сполучених Штатів щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень України, як запевнив Міністр оборони США, залишається непохитною.

«Із Міністром оборони Андрієм Тараном ми обговорили аспекти поглиблення регіональної співпраці між нашими чорноморськими союзниками та партнерами для стримування дестабілізуючих дій з боку Російської Федерації. Ми знову закликаємо Російську Федерацію припинити окупацію Криму, припинити продовження війни на сході України, припинити дестабілізуючу активність у Чорному морі та вздовж кордонів України. Також припинити постійні кібератаки й інші провокативні дії проти західних демократій», – заявив Ллойд Остін.

Міністр оборони США відзначив, що забезпечення єдності між союзниками і партнерами є невід’ємним компонентом для стримування російської агресії.

На підтримку цих зусиль Сполучені Штати продовжуватимуть надавати допомогу для збільшення морського потенціалу не тільки України, а й Грузії, Румунії та Болгарії. Крім того, Ллойд Остін наголосив на високій повазі до українських воїнів, які нині стоять на захисті цінностей та демократичних принципів, що однаково поділяють Україна і США.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux